AKGİAD ( AKSU GİRİŞİMCİ İŞ ADAMLARI DERNEĞİ ) Başkanı DURAN ÇELBİŞ beyefendiyi ve yönetim kurulunu ziyaret ettik

Özel Antalya Likya Hastanesi sahiplerinden H.Yücel Özkan ve Tanıtım ve pazarlama müdürü Emine Atılmış Saritekeli, AKGİAD ( AKSU GİRİŞİMCİ İŞ ADAMLARI DERNEĞİ ) Başkanı DURAN ÇELBİŞ beyefendiyi ve yönetim kurulunu ziyaret edip Hastanemizi anlatıp, davet ettik.

Parmak Bebek Hayata Tutundu

Antalya'da 5 aylık hamileyken sancılanıp götürüldüğü hastanede ikiz bebeklerinden birini kaybeden 28 yaşındaki Damla Kanyılmaz'ın 670 gram dünyaya gelen diğer bebeği yaşama tutundu. Doğduğunda yetişkin bir insanın 3 parmağı büyüklüğünde olan Yusuf Emir bebek, 1 ayını kuvözde solunum cihazına bağlı olarak geçirdiği 112 günün sonunda annesine teslim edildi.

Konuşa Konuşa Beyin Ameliyatı Oldu

Antalya'da yaşayan 76 yaşındaki Zaibat Konuk, 10 yıl önce baş dönmesi şikayetiyle gittiği hastanede beyninde tümör olduğunu öğrendi. Konuk, cerrahi operasyonun riskli olduğunun söylenmesi üzerine ameliyat olmaktan vazgeçti ancak tümör her geçen gün büyüyerek mandalina boyutuna ulaştı. Şiddetli baş ağrıları çekmeye ve denge sorunu yaşamaya başlayan Konuk, geçen hafta Medisu Hastanesi'ne başvurdu. Yapılan tetkiklerin ardından Konuk'un ameliyat olmasına karar verildi.

Antalya'da Uygulanan Neuro Cryo Stimulation (NCS) Yöntemi

Antalya'da uygulanan Neuro Cryo Stimulation (NCS) yönteminde -78 derecede soğutulmuş sıvı karbondioksitin vücuda püskürtülmesi sayesinde cerrahi müdahaleye gerek kalmadan ağrılar gideriliyor. Özel Medisu Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Sibel Atalay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Fransız mucit Cristian Cluzeau tarafından geliştirilen NCS yönteminin tedavi, kas ve eklem ağrıları çeken, travma veya operasyon sonrası şişlikleri bulunanlar için umut ışığı olduğunu söyledi.